کشیدن نقشه

یکی از مشکلاتی که جند روز پیش بهش برخوردم کشیدن نقشه شبکه بود. خوب شاید بگید مشکل کجاست این همه نرم افزار مثل kivio و dia و هزار تا چیز دیگه!؟

مشکل اینه که من اومدم با kivio و stancil های موجودش یه چیزی کشیدم. خوب نتیجه افتضاح بود. تا پروپوزالی که این نقشه رو برای اون کشیدم به مدیرم دادم اول از همه به نقشه گیر داد و حرفش هم این بود که ببین همین جاها است که می گم لینوکس کم میاره و از این حرفا . حرفش درست بود، ولی خودش هم یه راه حل پیشنهاد داد.

راه حل این بود که به جای اسنفاده از stancil از icon ها استفاده کن که رایگان هم پیدا می شه. خوب من دنبال یه سری شکل روتر و سوییج و این جور چیزا می گشتم که بیشتر مربوط به سیسکو می شه. پس تو گوگل زدم cisco icon ، چند تا نتیجه خوب گرفتم ، چند تا فایل ارائه که icon هایی که من می خواستم رو توش داشت. جستجو رو تنگ تر کردم زدم، cisco icon filetype:ppt. نتیجه عالی بود. چند تا کتابخانه از شکلک های سیسکو پیدا کردم. خوب شکلک ها را آن هایی را که می خواستم کپی کردم توی Openoffice draw و خوب نتیجه راضی کننده بود.

شکل را دوباره با icon های جدید کشیدم و پروپوزال رو تحویل دادم. البته من هنوز تو نقشه کشیدن تازه کارم و کار حرفه ایی از آب در نیومد ولی کلا خوب بود،  می شد فرستادش رفت. این تیکه آخر، مشکل کاربر بود دیگه،  نه مشکل نرم افزار :دی

4 دیدگاه‌ ثبت شده “کشیدن نقشه”

 • تا اونجایی که من باهاش کار کردم فقط یه شبیه ساز هست و نه وسیله ای برای کشیدن
  نقشه

  ممنون می شم اگه همچین قابلیتی سراغ دارید ممنون می شم راهنمایی کنید

 • میدانم این موضوع بسیار قدیمی است ولی داشتم رد میشودم گفتم اینجا هم بگذارم بد نیست

  http://www.gliffy.com

  سایت جالبی است میشه آنلاین توش نقشه بکشید البته برای ۳۰ روز رایگان است

  به هر حال بعضی مواقع به درد میخوره D:

 • این روزها دیگه این مشکلات کاملا حل شده ولی خوب من هم یه وب اپلیکیشن خوب معرفی میکنم، شاید به درد کسی بخوره:

  https://app.diagrams.net

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *