در جستجوی هد ست

مدتی بود دنبال یک هد ست (نمی دونم معادل فارسی هم داره یا نه) می گشتم. توی شرکت از Softphone برای خط داخلیم استفاده می کنم و بنابراین نیاز به یک هد ست داشتم که مشخصات زیر رو داشته باشه:

۱- تک گوش باشه، یا شاید هم بشه گفت یه طرفه تا کلا ارتباط صوتیم با اطراف قطع نشه

۲- میکرفن بلند و خوب داشته باشه که دایم نخوام بزور بکشمش روی دهنم

۳- سبک باشه تا دائم آویزون نشه

۴- رو گوش خوب بشینه و وقتی برای مدت طولانی روی گوش قرار می گیره پدر گوش در نیاره

۵- در ضمن یه خصوصیتی که همشون باید داشته باشند ولی معمولا ندارند رو داشته باشه. یعنی کیفیت صدا برای هر دوطرف خوب باشه

خوب بعد از کلی پرسو جو برای اینکه از کجا شروع کنم به گشتن به این نتیجه رسیدم که برم بازار طالقانی، اولین مشکل اینکه اونجا وضعیت جای پارک افتضاح بود، توی پارکینگ مجتمع رفتم جا نداشت،  برای همین ماشین رو گذاشتم یه گوشه ای و کلید ماشین رو دادم به مسؤول پارکینگ.

خوب وارد بازار شدم. خیلی شکه کننده بود یه کم ترس برت می داره وقتی وارد بازار می شی. من یه چند سالی بود اینجا نیومده بودم. شبیه بازار کامپیوتر نبود توی ویترین مغازه های اول فقط MP3 Player و از این سبک می دیدی در عین حال هیچ کدوم هم جذاب نبود بیشتر به این می خورد که خلاصه از اسم و مکان دارند سوء استفاده می کنند.

مشکل بعدی اصلا نمی تونی تصمیم بگیری از کجا شروع کنی و از چه مغازه ای سراغ چه محصولی رو بگیری. حالم داشت بهم می خورد. از چی؟ از اینکه یاد یک جمله افتادم که در مورد ادارات مصطلح شده و اونم اینکه اینجا هم کفش آهنی رو پات کنی. چون باید تک تک مغازه ها رو سر بزنی. تنوع محصولات خیلی پایین بود و تو همشون یک سری ویک سبک جنس پیدا می شد. تو کل بازار من دو مدل گوشی یه طرفه دیدم و مدل خیلی قدیمی بود و چنگی به دل نمی زد. خلاصه بعد از یک ساعت ونیم چرخ زدن به این نتیجه رسیدم که برای خرید در هیچ زمینه ای اینجا نیام. خلاصه بازار طالقانی رو بوسیدم گذاشتم کنار. فقط یه پیشنهاد می شد بهشون داد که خوب نمی دنستم به کی می تونم بدم. اونم اینکه بابا می تونید یه سیستم اطلاع رسانی بزارید دم در بشه توش گشت، به خدا مشتریاتون بیشتر می شند وقتی بتونند راحت تر دنبال نیاز هاشون بگردند.

خلاصه سوار شدم اومدم مجتمع پارک رفتم بازار ارکیده به قصد دیگری یه دفعه متوجه یه مغازه شدم. یه تک مغازه که لوازم جانبی می فروخت. درا ولین نگاه و در اولین پرسش چیزی که می خواستم رو پیدا کردم. خوب بریم سر اصل مطلب و چیزی که پیدا کردم. یه هد ست Creative مدل HE-100


Creative HE-100

خوب ویژگی هایی که می خوام رو داره; تک گوشه ،سبکه ، میکروفن بلند داره. روی گوش خیلی خوب می شینه.


Creative + Behrad
Creative + Behrad

برای تست صدا Audaciity  را باز کردم با تن صدای مختلف و با صدای بلند و آروم صدا رو ضبط کردم. نتیجه رضایت بخش بود.

یه سری مشکل هم داره قسمت گوشیش یه کم بزرگه و داخل گوش رو اذیت می کنه البته بعد از یه مدت طولانی. دوم اینکه یه کم ظریف مریفه و من نگارن عمر مفیدش هم هستم. البته قسمت های اصلی فوق العاده طراحی شده و بسیار انعطاف پذیر ه ولی سیم و نقطه ارتباطی سیم با گوشی خیلی ظریفه و احتمال خراب شدن با چند تا کشیدگی کوچک رو داره.

اما در کل راضیم ۱۰۰۰۰ تومان پول دادم ولی خیلی راضیم بهترین انتخابی بود که میشد داشته باشم. در مورد عمرشم، اگه دیدم زود خراب شد. اطلاع رسانی می کنم ، قول میدم ، به من اعتماد کنید.

2 دیدگاه‌ ثبت شده “در جستجوی هد ست”

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *